Expert Werkplekleren
- niveau post HBO
- duur langer dan 12 maanden
- locatie Heerlen
Van strategie naar doel en resultaat in 7 masterclasses
Jouw organisatie is constant in beweging. Continu op zoek naar verbeteringen om jullie klant, cliënt, burger of student beter van dienst te kunnen zijn. Die constante beweging vraagt ook om constante ontwikkeling. Maar hoe ga je aan de slag met zo’n ontwikkelopgave? Hoe definieer je de juiste opgave, hoe stippel je de route uit en hoe zorg je ervoor dat je zo efficiënt mogelijk op de plaats van bestemming aankomt?
In een serie van zeven interactieve masterclasses leer je hoe jij aan de slag kunt met elke ontwikkelopgave binnen jouw organisatie. Hoe je vanuit de strategie op een projectmatige en integrale manier mensen ambassadeur maakt van jouw project, de risico’s die zich voordoen beheerst en uiteindelijk het optimale resultaat behaalt. Dat doen we langs het spoor van het ORGfit O7 model, dat al jaren succesvol wordt ingezet bij iedere ontwikkelopgave waarbij ORGfit haar klanten ondersteunt.
Dit programma geeft jou, aan de hand van zeven interactieve masterclasses, de handvatten om op een projectmatige en integrale manier alle stappen te doorlopen die noodzakelijk zijn voor het succesvol doorvoeren van iedere ontwikkelopgave.
De manager, adviseur of projectleider die een rol heeft in veranderprocessen en impact wil maken op de ontwikkelopgave van zijn organisatie.
Dit programma bestaat uit 7 masterclasses. Deze worden gegeven van 18.30 tot 21.30 uur.
Masterclass 1: strategische herijking & routebepaling
Elke ontwikkelopgave start vanuit de kern. Hoe voeg je als organisatie waarde toe voor je klanten? En hoe ziet, op basis daarvan, je strategie er dan uit? We starten de reeks dus vanuit de kern, namelijk je strategie. Deze vormt namelijk het fundament van iedere ontwikkeling. De omgeving en klanten van organisaties veranderen continue. Hun wensen, behoeften en eisen wijzigen in een steeds sneller tempo. Als organisatie moeten we ervoor zorgen dat we weten wat onze klanten belangrijk vinden en op welke manier we daar invulling aan geven. Met andere woorden, welke klantwaarde leveren wij? De veranderende klant betekent iets voor de strategie van onze organisatie en de manier waarop we daar invulling aan geven. En als we dan weten op welke manier wij klantwaarde toevoegen, wat betekent dit dan voor de inrichting van onze organisatie en de diensten die we aanbieden? Je wordt meegenomen in ons integrale model om naar organisaties en veranderingen te kijken.
Tijdens de workshop worden o.a. de volgende vragen beantwoord:
Masterclass 2: Projectmanagement in veranderprocessen
Je strategie is helder, de stip op de horizon is bepaald en de route daarnaartoe is helder. Maar hoe ga je van start? Wat is je plan? Hoe pak je je ontwikkelopgave projectmatig aan?
Wil je inspelen op veranderingen, dan past projectmatig werken daar uitstekend bij. Het aantal projecten in organisaties neemt dan ook gestaag toe en bijna iedereen krijgt op een gegeven moment te maken met een project! Toch komt het toch nog regelmatig voor dat projecten niet in control zijn, niet het gewenste resultaat opleveren en dat ze meer kosten dan vooraf is begroot of te laat worden opgeleverd. Het werken in projecten is dus blijkbaar niet gemakkelijk en er kan nog veel worden verbeterd.
Tijdens de workshop worden o.a. de volgende vragen beantwoord, zodat een optimale bijdrage wordt geleverd aan het doorvoeren van de verandering:
Masterclass 3: Risicomanagement in tijden van verandering
Je hebt de basis staan. Je hebt je route bepaald. Maar hoe signaleer je tijdig de hobbels die je onderweg tegenkomt? Of hoe voorkom je dat je ze überhaupt tegenkomt? Zodat je jouw organisatie vloeiend door jullie ontwikkelopgave heen kunt loodsen.
Projecten verlopen namelijk niet altijd zoals gepland. Het is moeilijk om in de toekomst te kijken; de meeste van ons zijn niet helderziend. Het is echter wel mogelijk om met een relatief geringe tijdsinvestering voor en tijdens een project toekomstige problemen te inventariseren, te analyseren, aan te pakken en te bewaken.
Tijdens de workshop gaan we in op onderstaande vragen:
Masterclass 4: Mensen als motor in mijn veranderproces
Dat onze medewerkers het belangrijkste kapitaal binnen de organisatie is, is voor veel mensen een vanzelfsprekendheid. Het succes van je organisatie valt of staat dan ook met het in de kracht zetten van deze medewerkers.
Ze zijn het uithangbord van de organisatie naar onze klanten. In de praktijk blijkt dit in de kracht zetten echter niet zo eenvoudig. Doen onze mensen wel waar ze goed in zijn en waar hun passie ligt? Hoe kunnen we het meeste uit onze mensen halen zodat zij vervolgens maximale klantwaarde kunnen realiseren? Je bereikt namelijk veel betere resultaten wanneer je de mensen in je organisatie en de talenten die zij bezitten onderdeel maakt van de totale ontwikkelopgave.
Tijdens deze masterclass worden o.a. de volgende vragen beantwoord:
Masterclass 5: Processen: hoe ondersteunen mijn processen de strategische verandering?
“Het proces loopt niet!” is een veelgehoorde kreet in organisaties. Maar om een vinger op de zere plek te leggen, laat staan dit vervolgens ook op te lossen, is een uitdaging. De processen zijn bedoeld om op een eenduidige, vastgestelde wijze de activiteiten uit te voeren. En elke stap in het proces zou erop gericht moeten zijn om klantwaarde toe te voegen. Toch sluipen er naar verloop van tijd allerlei extra stappen in het proces, die weinig tot niets toe voegen.
Hoe kunnen we dit tijdig signaleren en verbeteren?
Tijdens de workshop worden o.a. de volgende vragen beantwoord:
Masterclass 6: systemen in veranderprocessen
De rol van (ICT-)systemen in organisaties is haast niet te onderschatten. Steeds meer processen en activiteiten worden geautomatiseerd waardoor we efficiënter kunnen werken. Daarnaast blijven de digitale ontwikkelingen in rap tempo zich ontwikkelen. Deze ontwikkelingen zorgen er wel eens voor dat we het gevoel hebben meer last van digitalisering te hebben dan profijt. Toch zal deze trend blijven voortbestaan. Hoe kunnen we onze systemen dan zo gebruiken en inrichten dat deze een maximale bijdrage leveren aan de realisatie van onze ambitie?
Tijdens deze workshop worden o.a. de volgende vragen beantwoord:
Masterclass 7: Informatie: inzicht, verantwoording en realisatie
In deze tijd is eerder te veel informatie dan te weinig informatie aanwezig. Maar hoe kunnen we het kaf van het koren scheiden? Wat is écht relevant voor een organisatie? En hoe mooi zou het zijn om onze informatie niet alleen te gebruiken om ons te verantwoorden, maar dat deze informatie ook inzicht geeft in onze prestaties en hoever we zijn met het realiseren van onze ambitie. Dat vraagt om een informatievolwassen organisatie die in staat is de juiste vraag te stellen en deze kan vertalen naar betekenisvolle inzichten.
Tijdens de workshop worden o.a. de volgende vragen beantwoord:
De volgende startdatum is gepland op 31 oktober 2022.
De masterclassreeks is Cedeo gecertificeerd. De NBA-aanvraag ten behoeve van PE-registratie is in behandeling.
Heb je een vraag over een van onze opleidingen of ben je nog niet helemaal zeker van je keuze? Neem contact met ons op via de onderstaande knoppen of vraag vrijblijvend studieadvies aan.
Lijkt deze opleiding je wat en wil je je graag aanmelden? Klik dan op onderstaande knop om naar het inschrijfformulier te gaan.