“Om goed inzetbaar te blijven op de arbeidsmarkt, mee te kunnen met (technologische) ontwikkelingen en ja, óók om plezier in je werk te behouden, is het noodzakelijk om je te blijven ontwikkelen. Zowel op het gebied van kennis en vaardigheden, als persoonlijk”, vindt Geert Hoeijmakers, senior docent en programma coördinator Deeltijd Technische Bedrijfskunde (TBK). Met deze modulaire opleiding sluit Zuyd Professional aan bij wat het regionale bedrijfsleven nodig heeft. De eerste studenten starten september 2025.

De plannen voor de nieuwe modulaire opleidingen Technische Bedrijfskunde werden ingegeven door de overheid die inzet op Leven Lang Ontwikkelen (LLO), ontwikkelingen op de arbeidsmarkt én zelfs op het wereldtoneel. “Er is veel onzekerheid op heel veel gebieden”, aldus Geert. “Neem energie, oorlog op het continent en geopolitieke spanningen. Dat kan de relatie met een vertrouwde leverancier zomaar onder druk zetten, met potentieel enorme gevolgen voor o.a. het logistieke proces van een onderneming. Bedrijven hebben dan ook steeds meer behoefte aan medewerkers die kunnen omgaan met onzekerheid, zich weten aan te passen aan snel veranderende omstandigheden en meegaan met nieuwe ontwikkelingen op het gebied van bijvoorbeeld AI.”

50% van de bedrijven vindt LLO zeer belangrijk!

Na het doorspitten van talloze publicaties over de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt, wilde Geert weten hoe het er in de regio Zuid-Limburg voor stond. Waar lopen de bedrijven in onze regio tegenaan? Welke trends zien we? Aan welke kennis en vaardigheden is behoefte? En hoe kan Zuyd, met de kennis die de hogeschool vanuit de voltijdsopleidingen in huis heeft, hieraan tegemoetkomen? “Voor het marktonderzoek heb ik de stagebedrijven van de voltijdopleiding TBK persoonlijk benaderd, plus mijn eigen netwerk. De uitkomsten laten geen twijfel bestaan over het belang dat zowel grote als kleine bedrijven hechten aan een leven lang ontwikkelen van hun medewerkers. Maar liefst 50% vindt het zeer belangrijk en de overige 50% vindt het belangrijk!”

Modules finetunen

De uitkomsten van de enquête – aangevuld met kwalitatieve interviews bij acht grote werkgevers – laten duidelijk zien waar de bedrijven mee worstelen. “Het zijn grote thema’s als de transitie naar een duurzame bedrijfsvoering, optimalisatie van de supply chain, datamanagement, toepassing van AI in procesverbetering, goed project- en changemanagement, noem maar op. Daarnaast liggen er uitdagingen op het gebied van houding en leiderschap. Deze inzichten zijn voor ons erg waardevol en geven ons duidelijk richting in de ontwikkeling en het finetunen van de modules, zodat het rendement voor de deelnemers en werkgevers straks zo groot mogelijk is.”

Praktijk – praktijk – praktijk

De stap in LLO-land voor Technische Bedrijfskunde start met vier modules: Sustainable Operations Management, Supply Chain Optimisation, Duurzame Bedrijfsvoering en Business Data Analytics. Aan de basis van elke module ligt de kennis en kunde die Zuyd – vanuit de voltijdsbachelor – in huis heeft.
Geert: “De bachelor TBK bestaat uit kernvakken met leerdoelen die we hebben vertaald naar de specifieke behoeften van het bedrijfsleven. Minder theorie, want de studenten beschikken immers al over een heleboel voorkennis, en meer praktijkcases die de studenten zelf inbrengen en waarop we ze uiteindelijk ook beoordelen. Daarnaast is het de bedoeling dat de studenten vooral veel van elkaar leren.”
“De modules voldoen aan de hbo-norm en zijn geaccrediteerd”, aldus Geert. “Elke module duurt 10 weken waarin naast de technisch-inhoudelijke kennis en vaardigheden veel aandacht is voor persoonlijke ontwikkeling waarbij deelnemers werken aan zelfinzicht, teamdynamiek en leiderschap via gedragsanalyse, coaching en praktische oefeningen. De doelgroep bestaat uit professionals met een hbo werk- of denkniveau die hun expertise op een bepaald gebied willen versterken. Dat kunnen mbo’ers zijn, met enkele jaren werkervaring zijn met een ambitie om door te groeien, of een hbo’er uit een ander vakgebied.”

Microcredentials

Met minimaal twee deelnemers gaan de modules van start. Maximaal aantal deelnemers is 16. We starten met vier modules, het streven is dat we over drie tot vijf jaar een volledige modulaire deeltijdbachelor Technische Bedrijfskunde aanbieden.

De deelnemers aan de modules krijgen na een succesvolle afronding een ‘microcredential’, een erkend certificaat dat gelijk staat aan 15 studiepunten. Geert: ”De microcredential staat voor accreditatiewaardig onderwijs en toont ondubbelzinnig aan welke kennis en vaardigheden iemand bezit. Microcredentials maken flexibilisering van het vervolgonderwijs mogelijk zodat professionals zich snel en efficiënt kunnen bekwamen op een bepaald vakgebied.”

Ontwikkelen = verrijken

Geert sluit af: “Studeren, nieuwe kennis en vaardigheden opdoen geeft veel energie. Zelfs met 37 jaar ervaring, waarvan 34 in het bedrijfsleven, ben ik nog lang niet uitgeleerd.” Geert werkte o.a. bij DAF, bij een bedrijfswagen dealerbedrijf en een innovatieve startup. “Door de jaren heen heb ik een schat aan ervaring mogen opdoen zowel op professioneel als persoonlijk vlak. Drie jaar geleden heb ik de overstap naar het onderwijs gemaakt. Erg inspirerend en uitdagend. Ik kom veel brengen, tegelijkertijd voel ik me soms ook weer student, want tijdens het lesgeven en in de ontwikkeling van TBK Modulair leer ik nog elke dag. Jezelf blijven ontwikkelen is enorm verrijkend. Dat gun ik onze studenten ook.”

Meer informatie

Wil je meer weten over technische bedrijfskunde en de mogelijkheden om je te blijven ontwikkelen op dit gebied? Bezoek dan de website en ontdek alle mogelijkheden.